Které si mám koupit?

Napsal Runa (») v neděli 17. 1. 2010 v kategorii Svět, přečteno: 4425×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Jdu na dovolenou. Musím si napsat seznam věcí, které si vezmu s sebou. Loni jsem trpěla jak Job. Zabalila jsem si s sebou všechno, ale ten karton Marlborek zůstal na posteli. Chtěla jsem ho zabalit na vrch do kufru, abych ho měla co nejblíž. Těšila jsem se, jak si pěkně zašlukuji po té dlouhé cestě. Jo! Proč jsem na ně zapomněla?

Volala mi mamka, že přijde později, než jme se dohodly. Samozřejmě pekla. Čekala jsem na ni. Přišla celá uřícená a sháněla cigarety. Šáhla jsem po jedné krabičce a karton položila na stůl v kuchyni.

Ráno při odjezdu byly fofry. Rychle jsme něco zakousli a naházeli věci do auta. Spěchali jsme, abychom stihli letadlo.

Za všechno může kolegyně Andula. Nedokázala si poradit s poštou, která mi přišla a dlouho se vyptávala na různé banality. Na cestu jsem si hodila jednu krabičku do kabelky a s hlavou jak meloun z připomínek mamky a Anduly jsem už nepomyslela na mé milované cigi.

Tak jo. Teď už jsem je dala hned do kufru, zase celý karton a dvoje si dám do kabelky. Jo, to se mi bude hulit. Vynahradím si ten loňský půst.

Co to?!

....Probudila jsem se ze snu. Co se mi to zdálo? To není pravda! To byl jen sen. Já přece nekouřím! Včera jsem se dívala na film, kde se kouřilo. Bylo to drama. Hrál tam Chudík a hrozně moc kouřil.

Já jsem nekuřák. Nikdy jsem nekouřila. Přijde mi to zbytečné vyhazovat peníze za cigarety. Nepotřebuji si "ohřívat " pusu cigaretou a vyfoukávat dým do okolí a víc ho zamořovat.

Znáte ty různé průpovídky, že každý musí na něco zemřit ? Když musí, tak musí. Co s tím já nadělám? Už jsem se poučila, že s kuřákem nemohu mluvit o kouření a hlavně ne proti kouření. Kdo dnes nekouří, nebo aspoň si to nevyzkoušel? Přihlašte se. Jsem to já. Nechlubím se tím, jen tak konstatuji. Měla jsem v ruce filtry z cigaret. Bylo to nějaké holčičí čarování, jaká písmena se tam ukážou. Filtry jsme měly od spolužačky, která se snažila kouřit, abychom se mohly co nejvíc pobavit.

Do hospody přišli mladí lidé a chtěli si sednout do kuřácké části. Číšník  je tam nepustil a hučel, že je tam prostě nepustí. Byl nervózní, protože měl moc práce. Nevysvětlil jim rozumně, že mu chybí kolega. Zajímalo by je to?

Mladí se rozčílili, nadávali, že už sem nepřijdou a odešli. Proč nechtěli být v nekuřácké části, když přišli na oběd? Možná chtěli po obědě ještě posedět a neumí to bez cigaret.

Zákony jsou k tomu, aby se porušovaly.

To jsem slyšela a občas i vidím, jak se porušují. Vášnivý kuřák kouří na zakázaném místě, třeba na vlakovém nástupišti nebo autobusové zastávce.

Úplně perfektní je jít po ulici za kuřákem a ještě lepší vkročit do hospody, ve které je tak nakouřeno, že by se dým dal krájet. Nemůžeš se nadechnout, štípou tě oči, ale kuřákovi je to jedno. Klidně ti foukne kouř do tváře. Nauč se kouřit! Nejsi kamarád, když nekouříš!

Dost! Nikoho nechci poučovat. Pochopí to až pozná, že nemůže dýchat, nebo že má jednu cigaretu zapálenou a druhou si zapaluje. Nepomáhá se rozčilovat. "Je potřeba se naučit kouřit a poznat, jak se kuřák obětuje. Obětuje? Ano. Podporuje státní kasu. Pomáhá státu být bohatší a na jeho oltář klade sebe jako oběť. Ten ubohý kuřák.

Konec ironie. Kdo vyléčí lidi, kdo je odnaučí kouřit, když samotní lékaři kouří . Udělají to rodiče?

Mohou říkat dětem, ať nekouří, když je vezou v kočárku a zaroveň pevně svírají cigaretu a foukají dítěti  do očí cigaretový kouř? Vážnou věcí se to stává, když člověk onemocní. Co pak dělá? Lituje toho dne, kdy poprvé vzal cigaretu do úst.

A co Vy? Kouříte?

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Fjú z IP 89.203.170.*** | 17.1.2010 20:41
Zajímavý článek. Je pravda, že nekouřim a přijde mi odporné když vydim hezkou mladou dívku jak si vypaluje zobák a myslí si přitom jak je neodolatelná, nebo hezkej kluk, hned strácim zájem. Nepotřebuju kouřit, nepotřebuju si něco dokazovat. A ikdyž mam problémy, tak vim, že žádná cigareta ani kapka chlastu mě z nich nedostanou. Každej kuřák je vrah, zabije spoustu lidí tim, že kouří. a jejich odpověd, tak maj kouřit taky. proč se teda zavírají lidi co zabijou přímo, či jako je to v saw, ale proč se kvůli tomu nezavíraj i kuřáci???
Pavel 'sgames' klier z IP 213.180.53.*** | 17.1.2010 20:51
Souhlasím s tím, že je to zajímavý článek... Když si nepotřebuješ nic dokazovat, tak nekuř... To je jedinej argument nekuřáků... Proč by měl kouřit kuřák jenom pro to, že si chce něco dokázat?... A jak můžeš vědět, že tě cigareta nebo alkohol nedostanou z problémů? to je stejné jako drogy. Jsem kuřák! A je mi jedno, co si o tom lidi myslí, jsem sám se sebou spokojen, vím, že mě to jednou zabije -> Je to hrozný zlozvyk, ale tohodle zlozvyku se !vážně! nechci zbavit...! A proč by se měli kuřáci zavírat? ... Pokud vidíte, že porušují zákon, jednoduše zavolejte policii, kolik z Vás či vy sám jste na kuřáka zavolali policii? Vsadím se, že nikdo! A proč? (Tak zní má otázka)
Gabi z IP 77.48.106.*** | 17.1.2010 23:48
To je trochu tvrdý,ne?Každý se potřebuje odreagovat jinak.
net,blogerka z IP 80.34.191.*** | 17.1.2010 21:19
Kruci...doneslo se mi,že existuje elektronická cigareta.Snažím se zjistit víc....
Runa | 17.1.2010 21:50
K čemu je ta elektronická cigareta.Máš ještě ten požitek nasávání dýmu?Potřebuješ spíše dudák.
Karel z IP 194.228.11.*** | 5.9.2013 15:06
Tak já si jí vychutnám víc než normal cigaretu. Mám přitom lepší pocit eshop.equit.cz/ Hlavně si můžeš střídat e liquid různých příchutí smile
Gabi z IP 77.48.106.*** | 17.1.2010 23:46
Myslím že je to to samý jak normální,akorát se to nezapaluje obyčejným zapalovačem a je podstatně dražšísmile
Runa | 18.1.2010 07:41
Děkuji za informaci. Na Silvestra jsme byli v hospůdce. Chlap tam koři dlouhé cigáro.Nevykouřil ho celé, říkal, že je to aspoň na půl dne. Strčil ho manželce do kabelky. Dělal si legraci, že by tam mohlo doutnat.
mishelin z IP 82.117.156.*** | 30.8.2011 15:47
Muj otec si to koupil...Nwm jaky to je pozitek neptal sem se ho a ja nekourim...Ale je to zdravejsi a dym neni skodlivy vubec pry se stim da kourit i tam kde je nekuracka mistnost ze to neskodi ovzdusi...uvnitř jsou jakýsi náplně vubec nechapu jak to funguje ale je to zajimavé smile
:-* z IP 213.195.215.*** | 18.1.2010 17:32
Myslím že toje až přehnaně tvrdé nekouřím ale kouřil sem  a nemůže něco o tom říkat člověk co ty cigarety nikdy neměl v puse...... př....(po obědě si zápáli:asi to jinak neumí)
nepodstatne z IP 89.173.44.*** | 18.1.2010 17:35
elektronicka cigareta, alebo inhalator je vlastne davkovac nikotinu do pluc, funguje na principe ze s teplym vzduchom pusta do pluc nikotin avsak bez vsetkych tych "zlych" latok (decht a podobne) zaroven kazdym pouzitim znizuje mnozstvo nikotinu, takze co ja viem, po polroku (neviem presne) uz inhalujete len teply vzduch ;)
net.blogerka.cz z IP 89.24.117.*** | 23.1.2010 14:27
Díky,přece jen lepší odpověď než výše zmíněný"dudák"...našla jsem někoho se zkušeností,poptám se víc...
Harp | 18.1.2010 19:33
Já osobně nekouřím a ani kouřit nebudu (ani nechci) smile
vickys z IP 85.160.79.*** | 18.1.2010 19:46
sakra,tohle fakt nemám rád...když ostatní jen dokážou kritizovat a přitom vůbec netuší co to obnáší,já neříkám že kouření je nejlepší věc na světě,ale ani nejhorší!!!smile...když to neděláte tak držte hubu,a nevěřim že nekuřáci nemaj žádný zlozviky!!!
Runa | 18.1.2010 20:14
Nerozčiluj se! Já Tě lituji, nekritizuji. Kuř si, když chceš. Já doufám, že časem přijdeš na to, co dobrého nebo špatného Ti to dává a snad nebude pozdě.
net.blogerka.cz z IP 89.24.117.*** | 23.1.2010 14:45
Víte,ono není divné,že se rozčilil.Kdo není kuřák,neví nic o závislosti na cigaretách...je to bezmocnost....ráda si zapálím...přesto bych se toho ráda zbavila...bohužel vůle chybí...až budu vědět víc o té elektronické cigaretě,třeba se pokusím,jenže...jak to jen říct...jako bych se toho ani vzdát nechtěla,neumím si představit si prostě nezapálit...smile
Runa | 23.1.2010 20:45
Já Vám ale neřeknu: tak si kuřte. Nikdy to nebudu podporovat.
Vy si neuvědomujete hodně věcí, které se netýkají jen vás samotných.
Jste lhostejní k tomu, že ubližujete nejen těm, kteří tady jsou, ale i budou a že to, co děláte je k ničemu. Vyfukujete peníze do vzduchu a ještě ten vzduch ničíte. Nebudu se s vámi dohadovat, ale nechci, aby váš počet vzrostl.Jinak proto vám jako lidem nic nemám.
net.blogerka.cz z IP 89.24.117.*** | 23.1.2010 21:00
Ale nejsme...upřímně si myslím,že pokud vzroste počet kuřáků,nebude to taková katastrofa,jako to,že mladým dnes nestačí cigarety.Sahají po drogách různého kalibru a já jsem jen ráda,že můj syn(29)"jen"kouří.A co se týká znečištění ovzduší...myslím,že i tady by se našly daleko horší činitelé.Jinak samozřejmě souhlasím.
Karel z IP 194.228.11.*** | 9.9.2013 15:50
Zkuste to, elektronická cigareta přináší také prožitek. Nemusíte si vychutnávat vanilku, můžete si jí dopřát i tabákovou eshop.equit.cz/ Určitě lepší než klasická cigareta smile a možná se odnaučíte i postupně kouřit. Dávku nikotinu si můžete snižovat.
davido šašek z IP 88.101.144.*** | 29.1.2010 00:24
koukám články krásné, sem tam nějaká diskuze, ale jakmile přijde na ožehavé téma tak tady lítaj ohně a nikdo nezná bratra.

ano kouření je špatné, obezita vlivem špatného živ. stylu je taky špatná, politika starejch jěštěrů je taky špatná. ale všimli ste si že se máme relativně dobře? že díky spotřební dani na tabák a alkohol tenhle stát ještě funguje? že pokud by se podařilo přestat nynější polovině českých kuřáků přestat kouřit a polovině lidí holdujících něčeho dobrého co má to nějaké % v sobě, tak z vás víc jak 80% procent bude nadávat na stát protože když klesne jeden z hlavních příjmů tak co se stane děti? zvednou se daně na vše a to pak na to dojedou všichni.
už víte proč se usmívám na vyhulujícího dělníka vod pásu co se vylejvá 4x do tejdne v knajpě? protože vím že díky jeho kratochvílím se mám líp než kdyby svoje večery trávil v knihovně nebo debatama na vysoké úrovni.
Runa z IP 88.101.18.*** | 29.1.2010 06:11
Je to špatné, že je to tak, jak říkáte.Je špatné, když je naše existence závislá na tom, jestli jiní budou kouřit.Kde najít řešení, aby se to změnilo?
EVA :-) z IP 79.127.176.*** | 23.3.2010 15:38
rozešel se semnou kluk se kterým jsem chodila 3 roky. byla to moje druhá láska ale byla upa super.když se se mnou rozešel tak jsem nevěděla co dělat tak jsem začala kouřit a za týden to bylo v poho. když už mi bylo dobře tak jsem přestala i s kouřením a šlo to hned. tet si kupuju 1 krabičku a vydrží mi asi měsíc protože si dám 1 cigaretu když jsem na dně nebo naštvaná a já se naštvu tak jednou za týdeen takže si ten den zapálím a do dalšího naštvání si na cigaretu ani nemyslím a ani nemám chut
Petr z IP 194.228.11.*** | 6.9.2013 10:25
Souhlasím, taky kouřím jenom když jsem naštvanej, ikdyž nejlepší jsou podle mě elekronický cigarety. Místo nezdravýho tabáku kouříš  takovej e-liquid Mají ho třeba na www.elcigareta.eu/
Lukáš z IP 77.93.202.*** | 11.5.2010 08:47
Klasické cigarety ohrožují okolí a nutí nekuřáky dýchat to svinstvo, pokud všichni budeme používat elektronické cigarety bude to jen a jen lepší...více si o tom přečtěte třebas tady www.elektro-cigareta.cz taky jsem tomu nevěřil ale pecka...až na to, že se to musí nabíjetsmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osm