Nostalgie, nuda a efektivita.

Napsal Runa (») v pondělí 21. 6. 2010 v kategorii Ze života, přečteno: 6120×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Co je to s tebou? Děje se něco? Jak by se dal popsat ten stav, ve kterém teď jseš? Nostalgie. Ano, já si to také myslím. Dobře, shodli jsme se na tom.

Co je to nostalgie?

Teskná touha po domově, po minulosti, po někom, citová fixace na někom, strach z osamocení? Provází ji depresivní nálada, ztráta výkonnosti, chuti k jídlu, nespavost.

Chci o tom psát teď, když mi není dobře, když mne ta teskná touha přepadá. Je to touha po komunikaci s osobou, se kterou si rozumím, nebo je to stesk po osobě, která už zemřela.Proč si to musím prožít? Není to nic příjemné. Nikdo mi s tím nemůže pomoct. Nikomu nepřeji, aby si tím musel procházet.

Proč na mne přichází tyto touhy a pocity? Bylo by lepší být tvrdá, nic si nepřipouštět a pořád se usmívat. Obdivuji lidi, kteří to dokáží. Já k nim nepatřím. Je mi dopřáno dostat se až na samé dno, prožít si zoufalství z toho, že nemohu mít to,co chci, co se mi vzdálilo. Neztrácím se a vycházím vítězně z tohoto boje sama se sebou. Nepotřebuji drogy, alkohol, cigarety. Chvíli to trvá, čas plyne. Nejsem efektivní, nejsem schopná udělat vše, co jsem si naplánovala. Dobře, projdu si tím!!!

Přemýšlím nad tím, co v životě změnit, aby nebyl tak monotónní, nudný. Vím už, že potřebuji pestré činnosti, abych se nedostávala do těchto depresivních stavů, které ze mne dělají nudného až nepříjemného člověka. Ano, je potřeba najít si nějakou zajímavou činnost.. Není nutné dumat nad tím, co mi je, navštěvovat psychiatra a užívat léky. Je to jasné, že když mne něco zaujme, čas mi utíká  a nechce se  mi od té činnosti odejít.

Vitia otii negotio discutienta sunt - Škodlivé následky nečinnosti se musí odstranit prací.

Chci prožívat všechno, každý okamžik a vnímat vše, ať můj život neprobíhá jako ve snu, ale je skutečný, efektivní, ale ne protrpěný.

Když se zamýšlím nad tím, co je efektivita a efektivní život, vzpomenu si na knížku Bärbel Mohr: Objednáváme si z vesmíru a v tu chvíli je mi lehce. Netrápím se tím, jestli mi někdo řekne, že jsem promarnila den.

"Co člověk umí, to žije, co neumí, se učí."

Bärbel píše:" To znamená, že ani já nejsem dokonalá a život je pro mne každodenním cvčením. Jenže se přitom vůbec nepotřebuji namáhat, protože kdyby to mělo být příliš obtížné, tak už bych s tím dávno přestala. Někdy jsem dost pohodlná a také jsem už pěkně rozmazlená díky té báječné objednávkové službě."

Objednávka vzejde z nitra člověka a objednávkovou službu představuje vesmír, do kterého se vyšle přání-objednávka. Tolik Barbel.

Pro mne znamená efektivita užitečnost. Potřebuji přiměřěné množství práce k výsledkům. Když dělám moc a výsledek je nulový, tak se efektivita ztrácí. Den, který prosmutním a bezcílně probloumám je pro mne ztracený. Zústává mi jen zamyslet se nad tím, jestli v tom chci pokračovat, nebo se zvednout a mít i tento den naplněný až po okraj zážitky, setkáními, prací, nebo čímkoliv, co dělá život skutečným životem.

Runa

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Jolča z IP 82.208.2.*** | 21.6.2010 22:18
Já tohle mám smilesmile a kouříím smile je to špatnýý =( nedělejte to !!!
Vlasta z IP 212.67.93.*** | 21.6.2010 23:21
Ahoj ruzi uz sme si dlouho nevolali, o vikendu se ti ozvu a zajdeme k tobe na cajove pecivo. Ve skole se mi smeji kvuli mym strijim na stehnech. zkousel sem tvuj cvicici program ktery ti poradila bozenka od vedle ale vysledky se nedostavuje...nevim co delat..no vsak vsechno ti to reknu..smile
Arcess z IP 194.228.147.*** | 26.6.2010 18:59
Jak je to možný,že někdo zažívá takový napohled neznatelný hrůzy ??
Ta zmatená z IP 85.71.27.*** | 7.2.2011 00:50
Zažila sem nedávno něco divnýho.Vcelku jsem zhysterčila a moje jediná spása kterou sem měla nadosah nějak nevyšla.Najednou jsem ale seděla vcela v klidu a žádnej brek nebyla ni smích nebo tak ...jak jen to říct?neměla sem emoce tak nějak .Všechno co se mi honilo v hlavě sem psala kámošce.Najednou jsem nevěděla kdo to je.Seděla jsem ve tmě a dumala co se kdy stalo a kdo sem.Do pokoje přišel brácha ale já neměla ponětí kdo to je .. ?! nic sem neřekla a ignorovala ho vzdal to a odešel....když si tak vzpětně vzpomenu celé to spustila jena fotka která mi připomšla starý časi kdy mi bylo nejlíp ale i nejhůř.Brácha mi ubližoval a třída mi nadávala.Moje psycholožka nebo spíš kámoška co mi rozumí jako nikdo a je mi moji ''psycholožkou'' usoudila že to byla řetězová reakce a že sem to prostě neustála.....chtěa sem se teda zeptat ví někdo co to bylo? nic necejtit?nemít chuť k jídlu?všechno zapomenout ... prosím o odpověď smile smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a šest